Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Serka’dan 13500 TL Ödüllü Kısa Film Yarışması

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) faaliyet gösterdiği illerin (Ağrı, Ardahan, Iğdır, Kars) ve bu illerdeki kültürel değerlerin tanıtılması için yürüttüğü faaliyetlere devam ediyor. Bu faaliyetler kapsamında düzenlenen kısa film yarışmasının başvuruları başladı.

YARIŞMANIN TEMASI, GÖÇÜN OLUMSUZ ETKİSİ!

Bu yıl birincisi düzenlenecek olan Kısa Film Yarışması’nın teması, SERKA’nın faaliyet göstermekte olduğu şehirlerdeki göç problemi olarak seçildi. Yarışmanın sloganı ve konusu “GÖÇme!” olarak belirlendi.

SERKA bu yarışmayla, TRA2 bölgesindeki (Ağrı, Ardahan, Iğdır, Kars) kalkınma hareketine ve bunu olumsuz yönde etkileyen göç problemine dikkat çekerek  “GÖÇme!” odağında üretilmiş filmleri desteklemeyi, yeni yapımları özendirmeyi, beğeni kazanmış filmleri seyirci ile buluşturmayı amaçlamaktadır.

Bu çerçevede kritik başarı faktörü; yerel kalkınmanın ön plana çıktığı son dönemde, Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerindeki göç probleminin ve bunun kalkınmaya olan etkilerinin filmlere yansıtılmasıdır.

SON TESLİM TARİHİ 14 EYLÜL

Yarışmada birinci olan esere 5.000 TL ödül verilecek ve elde edilen eserler çeşitli ortamlarda izleyicilerle paylaşılacaktır. Son başvuru tarihi 14.09.2012 olan yarışma, amatör veya profesyonel tüm katılımcılara açıktır.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgi ve belgelere ulaşmak için tıklayınız.

www.habergrafik.com

**Bu Kısa Film Yarışması için kaç yıldız verirsin?
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
Serka’dan 13500 TL Ödüllü Kısa Film Yarışması, 4.0 out of 10 based on 3 ratings

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş