Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

RD Reklamcılar Derneği

Reklamcılar Derneği 1984 yılında kuruldu.

Halen 103 tüzel kişi ve 25 gerçek kişi üyesi bulunuyor. (15 üyesi medya 6 üyesi dijital ajansdır)

Tüzükte belirtilen niteliklere sahip reklam ve medya ajansları, tüzel kişi, bu tür ajanslarda çalışan imza yetkisine sahip yöneticiler de gerçek kişi olarak derneğe üye olabilir.

Kurucu üyeleri, Eli Y. Acıman, Affan Başak, Nazar Büyüm, Attila Öğüd, Muammer Öztat, Zühtü Sezer, Halit Talayer, İzmir Tolga’dır.

Halen görevde olan Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşmaktadır: Aytül Özkan (Başkan), Alper Üner (Asbaşkan), Demet İkiler (Genel Sekreter), Oğuz Yavuz (Sayman), Levent Kavuzlu, Karpat Polat, Elif Önay, Muharrem Ayın, Burcu Özdemir, Enis Orhun, Can Aksüyek, Kayhan Şardan, Oğuz Savaşan, Yıldız Dağıstani

Türkiye’deki reklam ajanslarının mesleki kuruluşu olan Reklamcılar Derneği’nin kurumsal amacı, Türkiye’de reklamcılık mesleğinin ve reklam ajanslarının gelişerek ve güçlenerek devamını sağlamaktır.

Dernek, bu hedefi gerçekleştirmek için:

  • Reklam kurumunun saygınlığını korumak ve yükseltmek;
  • Reklam pazarını nitelik ve nicelik olarak değiştirmek ve geliştirmek
  • Reklamın anayasal bir hak olan ifade özgürlüğünün ticari alanda kullanılması olduğunu savunmak ve bu görüşü kamuoyuna benimsetmek stratejilerini uygulamaktadır.

RD ana işlevi gereği öncelikle reklam ajanslarının sorunlarına ve bunun doğal sonucu olarak reklamcılığın genel sorunlarına eğilir. Kurulduğundan bu yana tüm Dernek yönetimleri bu kapsamdaki her soruna çözüm bulma yönünde ciddi ve özverili çalışmalar yapmıştır, yapmaktadır.

Resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
RD Reklamcılar Derneği, 2.0 out of 10 based on 1 rating

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş