Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

OyeeDESIGN onun özgürlük alanı…

OyeeDESIGN onun özgürlük alanıdır. Günlük hayatımızda hepimizin hemen hemen her gün kullandığı ürünleri alır, onları günlük hayatımızda görmediğimiz şekilde tasarlar ve insanlara ulaştırır.

Kim? Ayçin Aydoğan

Ne? Hayvansever

Ne yapar? Çizer, boyar, tasarlar, düşünür, parçalara ayırır, birleştirir, araştırır, araştırır, araştırır…

Nerede? Çoğu zaman atölyesinde, bazen yolda, bazen sohbet esnasında dinliyormuş gibi görünürken.

Nasıl? Heyecan ve sabırsızlıkla

Ayçin Aydoğan kim ki?

1981 istanbul doğumlu. İstanbul üniversitesi Turizm İşletmeciği bölümünden mezundur. Boş durmayı sevmez. Üniversiteye başladığı sene çalışmaya başlar, okul bitene kadar da turizm alanında çalışır. Çocukluğundan beri en keyif aldığı şey çizim yapmaktır. Hayatını çizim yaparak kazanmak ister ve dövme desenleri tasarlamaya başlar. Bu sayede farklı alanlarda çalışan insanlarla tanışma fırsatı bulur ve böylece moda tasarımcılığı macerası da başlamış olup, 4 yıl kadar sürer. Ama istekler bitmez, canı ne istiyorsa yapmak ister, tek sınırı kendi hayal gücü olsun ister ve OyeeDESIGN’ı hayata geçirir.

OyeeDESIGN nedir, neler yapar?

OyeeDESIGN onun özgürlük alanıdır. Günlük hayatımızda hepimizin hemen hemen her gün kullandığı ürünleri alır, onları günlük hayatımızda görmediğimiz şekilde tasarlar ve insanlara ulaştırır.

Bu işe başlamaya nasıl karar verdi?

Bir anda karar verdi. İnternet sayesinde bazı ülkelerde ayakkabı üzerine yapılmış oldukça güzel tasarımlardan haberdar oldu. Çok beğendi ve kendisi de yapmak istedi ama sadece ayakkabı yapmak istemedi. Fikri geliştirdi, üzerinde çok uzun süre çalıştı, araştırdı, araştırdı, araştırdı ve bir proje oluşturdu. Proje hayata geçerken OyeeDESIGN ismini aldı, ilk ürünleri ayakkabılar oldu. Sürekli yeni tasarımlar ile büyüyecek. Ortak projeler üzerinde çalışılacak, günlük hayatımızda farklılık yaratacak tasarımlar ile karşımıza çıkacak.

Peki, başlangıçta karşılaştığı zorluklar oldu mu?

Ne yapacağını biliyordu ama nasıl yapacağını bilmiyordu. Nasıl kısmı yaklaşık 1 yıl sürdü, çok fazla çalıştı, uygun materyelleri bulmak için bazen bir kimya deposu önünde bu malzemelerle bomba yapmayacağını anlatmak için dil döktü. Bazen binbir hevesle “evet bu sefer olacak” diyerek kim bilir kaçıncı ülkeden getirttiği malzemeyi kullandıktan sonra yaşadığı hayal kırıklığı nedeniyle gece uyuyamadı. Denedi yanıldı, denedi yanıldı ama vazgeçmedi çok inandı ve başardı. Daha önce örnek olarak gördüğü tasarımlardan, bir-iki adım öne bile geçti.

Yaptığı işin en çok hangi aşamasından keyif alıyor?

Yaptığı işin her aşamasında çok emeği var. Her yeni tasarıma başladığında çok heyecanlanıyor, sonra sabırsızlıkla bittiği anı görmek için çalışmaya devam ediyor. Ara verirse aklı orda kalıyor, olmuyor uyuyamıyor, bitiriyor ve fotoğrafını çekip web sitesine koyarken dünyanın en keyifli insanı oluyor.

Yakın gelecekte kendini nerede görmeyi arzuluyor?

Kendisini mutlu eden hayalleri var ama ulaşılamayacak kadar yukarıda değil. Yaptığı işlerle anılmak istiyor.

Bu sıralar en çok neler hakkında konuşuyor ?

OyeeDESIGN henüz çok yeni ve oldukça ilgi çekiyor dolayısıyla çok fazla soru geliyor, bazen bir bakıyor bütün gün ‘Oyee hakkında konuşmuş.. Aslında genel olarak çok konuşuyor, hep bir şeyler söylüyor.

Son olarak?

Kendi omzuna tırman. Başka nasıl yükselebilirsin ki! Nietzsche

www.oyeedesign.com

KAYNAK

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
OyeeDESIGN onun özgürlük alanı..., 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş