Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

“Konuşan Fotoğraflar” Fotoğraf Yarışması

Yılmaz Güney, sinemasında çıplak ve çarpıcı gerçeği sanatsal ifade ile yeniden yaratarak sunar, görünmeyeni görünür, algılanamayanı algılanabilir kılar. Toplumsal yaşamın yalın gerçekleri estetikle buluşur ama gerçeğin gücünü yitirmez. Yılmaz Güney sinemasında gerçek kendine yeni bir vücut bulur, sanatın diliyle yalın, sarsıcı, yıkıcı bir hal alır, düşünür, düşündürtür, sorgular-sorgulatır. Yılmaz Güney toplumun hakim kültürü ve ideolojisi ile uzlaşmadığı gibi kendi gerçeği ile de uzlaşmaz. www.habergrafik.com

Sinema onun için sürekli kendini aşmak, ilerlemektir… Konu, Yılmaz Güney’in kamerasını yönelttiği yaşayan gerçektir. Dünyanın her köşesinden kendi gerçeğini anlatan, “konuşan fotoğraflar” bekliyoruz. Ana akım medyada pek karşılaşamadığımız, bir “eğlence endüstrisi”ne dönüştürülmüş popüler sinemada yer bulamayan, hasıraltı edilmiş gerçeği arıyoruz.

Kategoriler

Fotoğraf ödülleri, yukarıda açıklanan konuda, iki ayrı kategoride düzenlenmektedir.
A. “Konuşan Fotoğraflar” / Tek çekim
Yukarıda belirtilen konu dahilinde gönderilen serbest fotoğraflar bu kategoride değerlendirilecektir. En fazla 4 fotoğraf gönderilebilir.
B. “Konuşan Fotoğraflar” / Seri çekim
Yukarıda belirtilen konu dahilinde gönderilen, bir film sekansı gibi düşünülebilecek, birbirini takip eden 4 fotoğraf karesinden oluşan seri çekimler bu kategoride değerlendirilecektir. En fazla 2 seri gönderilebilir.

Ödüller

Her iki kategoride geçerli olmak üzere, 5’er esere eşdeğer başarı ödülü olarak YGKSF için tasarlanmış festival heykelciğinin yanısıra Yılmaz Güney Vakfı tarafından yenilenmiş Yılmaz Güney filmleri DVD seti, Yılmaz Güney Vakfı Yılmaz Güney kitaplarından oluşan bir kitap seti armağan edilecektir…

Takvim

Son başvuru tarihi: 15 Şubat 2012
Jüri toplantı tarihi: 25 Şubat 2012
Sonuçların açıklanması: 01 Mart 2012
Sergi açılışı: Sergi İstanbul’da, 31 Mart tarihinde Ödül Töreni’nin yapılacağı mekânda açılacaktır. Aynı sergi İstanbul dışında muhtelif illerde de açılacak, bu sergilere ait tarih ve mekân bilgileri daha sonra duyurulacaktır.
Ödül Töreni: 31 Mart 2012 Cumartesi, İSTANBUL.
Ödül töreninin yapılacağı mekân daha sonra duyurulacaktır.

Detaylı bilgi ve katılım için buradaki adrese başvurabilirsiniz.

www.habergrafik.com

* Bu fotoğraf yarışması için kaç yıldız verirsin?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
"Konuşan Fotoğraflar" Fotoğraf Yarışması, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş