Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Her bireyin kendine özgü bir yaratıcı enerjisi vardır…

Hangar; Yaratıcılığın, fikirlerin ve kişilerin, kalıpların ve sistemin dışında da içlerindeki hisleri ortaya çıkarabilen insanların içini doldurup, heykelden, fotoğraf çekimine, 50.000 m2 mimari konsept tasarımlarından, 3m-3m dev tablolara kadar türlü sanatsal ve tasarım çalışmalarının yapıdığı 6 metre tavanlı eski büyük bir deponun yeniden inşa edilmiş halinin adıdır.

Kim? Raif Kurt

Ne? 1,6 milyar yıl evrim geçirmiş, düşünmeye, paylaşmaya ve yaratmaya başlamış canlı.

Ne Yapar? İnanır, Tasarlar ve Paylaşır

Nerede? Samanyolu, Güneş Sistemi, Dünya

Ne Zaman? Şu an

Nasıl? Huzurlu

Raif Kurt kim ki?

Kim olduğunu ve ne hissettiğini yarattıklarıyla ve paylaştıklarıyla anlatmak isteyen. Herkesin yaptığını yaparak herkesden farklı olunmayacağını bilen. Farklılığın ayrılık değil büyük bir tablodaki renklerden biri olduğunu hisseden. Seven, saygı duyan, bütünün bir parçası olduğunu hisseden kişi. Sanatçı, Tasarımcı, Fotografçı, Arkadaş, Aşık, Her şey, Hiç birşey, Hiç Kimse, Herkes.

Hangar konseptini nasıl açıklar? Neden böyle bir oluşuma ihtiyaç duymuştur?

Hangar; Yaratıcılığın, fikirlerin ve kişilerin, kalıpların ve sistemin dışında da içlerindeki hisleri ortaya çıkarabilen insanların içini doldurup, heykelden, fotoğraf çekimine, 50.000 m2 mimari konsept tasarımlarından, 3m-3m dev tablolara kadar türlü sanatsal ve tasarım çalışmalarının yapıdığı 6 metre tavanlı eski büyük bir deponun yeniden inşa edilmiş halinin adıdır.

Böyle oluşumlar kendiliğinden oluşur. İnsanlar aynı hisleri aynı anda aynı ve şekilde hissetmeye başladıkları gün otomatik bir bütünlük ve kollektif bir üretim başlar. Bu hisler hangi mekanda olursa olsun o mekanın bir oluşum haline dönüşmesi bütün bu yaratıcı kişilerin paylaşımlarının ve üretimlerinin yansımasıdır.

Hangar’ın bugünkü durumu hakkında neler söyler? Mesela en fazla ses getirmiş projesi hangisidir?

Hangar yaşayan bir mekan, bugün de her gün gibi içerde yaratıcılık olduğu sürece büyüyerek gelişerek ve üreterek hayatına devam ediyor. Bu ara fotograf çekimlerine ve kısa film projelerine ağırlık verdik. Tabi ki mimari konsept tasarımları da aynı hızda devam ediyor. Artık internet üzerinde bambaşka bir dünya var bizim çalışmalarımız, paylaşım sitelerinden ve web sitemizden çok ilginç ve dünyanın her köşesinden tepkiler, teklifler ve işler çekiyor.

Mesela tasarladığımız Solar Energy House, Dubai merkezli GoGreen Industries’ in ilgisini çekerken, yapılan bir tablo veya bir fotoğraf çalışması Paristeki Gallery Samantha Sellem’in ilgisini çekebiliyor. Sanat ve Tasarım son kullanıcıya ulaşmadan önce uluslararası sanatçı ve tasarımcı piyasanın içindeki kişiler arasında konuşuluyor ve değerini buluyor . Globalleşen dünyaya çok iyi ayak uyduran bir yapımız var bu da tabi ki paylaştıkça ve sürekli ürettikçe oluyor. Bunun gibi bir çok farklı ekiplerle çalışılan ve farklı sonuçlara ulaşan projeler var, hepsi de birbirinden dolu ve kıymetli insanları ürettiği ve hakkını gerek maddi gerek manevi olarak alan projeler. Bunun sebebi yurt dışı ile sürekli alışveriş halinde olmamız, takip edip, takip edilmemizdir. Dünya çok küçük, yeni çağda iletişim çok hızlı, 1 kez gördüğünden sıkılan bir jenerasyonun çocuklarıyız. Başarı bir proje değil artık her projede ses getirebilmek. Biz de buna çalışıyoruz özveri ve hevesle.

Hangar tüm yaratıcı bireylere açık mı? Projesine güvenen gelebiliyor mu?

Hangar tüm yaratıcı bireylere tabi ki açık ama unutmamak lazım insanı insan yapan zaten yaratıcılığı, her bireyin kendine özgü bir yaratıcı enerjisi var. Elinden iş gelen tasarımcı ve sanatçılar farklı düşünceler ve projelerle geldikleri sürece her birini tek tek özenle inceliyoruz ve zamanımız yettikçe yüz yüze görüşüyoruz. Çok mütiş bir ekip oluştu her gelen dahada geniş bir perspektif getiriyor. Heyecan verici…

Bir de Hangar Flats var. O ne durumda? Nasıl gelişmeler oldu ve oluyor?

Hangar Flats harika durumda! Bizim tarafımızdan tasarlanmış, kısa dönem kiralık apartlardan oluşan bir operasyon. İçlerinde Hangar’da yapılan tablolar ve heykeller de var, dolayısıyla benzerlerinden çok daha özel olmuş oluyor. Sürekli yeni daireler ekleyerek projeye devam ediyoruz. Çok yakında minimal penthouse adlı butik bir apart ve kısa dönem kiralık ofisleride sisteme ekliyoruz. Bir de bu projenin bağlantısı olan henüz benzeri türkiyede olmayan yepyeni bir tasarım/mekan hazılıyoruz o biraz sürpriz olsun istiyorum! Kalıpların gerçekten dışında bir proje. Şu ana kadar çok iyi gitti her şey, bundan sonrası içinde harika hisler var içimde…

Peki, 2010′dan beklentileri neler? Başka yeni projeler var mı?

2010 = bolluk, üretim, sağlık, başarı, gurur, mutluluk, huzur, sevgi, saygı, neşe, doğa, yaşam, konfor, aşk, bütünlük, birlik, barış, aile , aydınlık, ışık, güneş, hava, su, mücizeler, şeref, kuvvet, enerji, yükseliş, uyum, denge, mantık, akıl, zeka, temiz, açık, duru, doğal,kontrollü, hızlı, an, zaman , tarih, yeni çağ. Hazırım…

Yeni projeler var yukardakilerin yansımaları olarak hayat bulacaklar. Harika bir sene olacak hissediyorum…

Son olarak?

Sonsuzluk…

www.hangaristanbul.com
www.hangarflats.com
www.bundesign.com
www.ofis-istanbul.com
facebook: raif.kurt
twitter : raifkurt

KAYNAK

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş