Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Hareketli Grafikler (Motion Graphics) | 004

“VFX Reel 2011″ isimli hareketli grafiğe “Nick Losq” ev sahipliği yapıyor. Reklam panoları, televizyon, sinema, bilgisayar oyunları ve daha bir çok mecrada dikkatimizi her an çekmeyi başaran, iletişim dünyasının vazgeçilmez öğeleri hareketli grafikler (motion graphics).

Hareketli grafikler nedir (Motion Graphics Nedir) sorusuna cevap verecek olursak: Film, video, televizyon grafikleri, görsel efektler, reklamlar, etkileşimli sunumlar gibi ortamlarda görüntü ve yazıyı belli bir disiplin içerisinde bir araya getiren geniş bir tasarım ve üretim alanı olduğunu söyleyebiliriz.

Etkileyici müzikler eşliğinde göz alıcı efektlerden oluşan bu hareketli grafikler (motion graphics) her gün gelişen donanım ve yazılım teknolojilerininde yardımıyla, tasarımcıların doymak bilmez yaratıcı iştahlarını kabartmaya, daha yaratıcı görsel ve işitsel  konseptler geliştirmeye doğru gidiyor.

Hareketli grafikler (motion graphics)  kavramı sadece hareketten ibaret olmayıp, etkileşimli tasarım, grafik film, deneysel grafikler, video tasarım ve hareketli görüntünün yeni grafik dili kavramlarıyla genişlediği görülmektedir. Gün geçtikçe daha fazla yaratıcı imkana sahip olan, geçmişteki tasarımcıların ulaşmayı bile hayal edemedikleri hedefleri bugünkü hareketli grafik tasarımcıları çoktan geçmiştir bile.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş