Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi

Türkiye’nin en eski ve köklü eğitim geleneğine sahip üniversitelerinden biri olan Gazi Üniversitesi, 2005 yılında kurulan Güzel Sanatlar Fakültesi ile sanat alanındaki varlığını güçlendirmiştir.

Resim, Görsel İletişim Tasarımı, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Temel Sanat Bilimleri Bölümleri’ne sahip olan Güzel Sanatlar Fakültesi kısa sürede önemli başarılar elde etmiştir. Türk ve Dünya Sanatı hakkında bilgi sahibi olan ve birikimlerini çağdaş bir çizgide buluşturmayı başarabilen sanatçı, tasarımcı yetiştirmeyi amaçlayan Fakültemiz yakında açılması planlanan Heykel, Fotoğraf ve Video, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümleri ile zenginleşerek, sanat alanındaki sınırlarını daha da genişletecektir. Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bu alanlarla da ülkemizin ihtiyaçlarına cevap veren, sosyal projeleri ile hayatın içinde bir okul olmayı hedeflemektedir.

Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim – öğretim hayatının yeni sayılabilecek başlangıçları, yeniliklerle devam ederken, akademik kadrosunun ve öğrencilerinin ulusal ve uluslar arası başarılarıyla onur duyulmaktadır.

“Sanatkâr, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır.” sözlerinin sahibi Atatürk’ün adını taşıyan Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, “Atatürk” isminde sembolleşen bütün değerlerle yoluna devam etmektedir.

BÖLÜMLERİMİZ

  • Resim Bölümü
  • Görsel İletişim Tasarımı
  • Endüstri Ürünleri Tasarımı
  • Heykel Bölümü
  • Temel Sanat Bilimleri
  • Fotoğraf ve Video
  • Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım

Dedaylı bilgi için tıklayınız

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş