Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ev Sahibi Olmanın En Eğlenceli Yolu MortgageMania

Ev sahibi olmanın püf noktalarını eğlendirerek göstermeyi amaçlayan Yapı Kredi,  Türkiye’nin mortgage ile ilgili ilk web oyunu MortgageMania’yı hayata geçirdi…

Mümkün olduğu kadar çok ev satın alma hedefiyle oynanan MortgageMania’da oyuncular zar atarak semtler arasında ilerliyor ve ‘satılık’ ilanı taşıyan konutları peşin veya mortgage ile satın almaya çalışıyor. Sahip oldukları konutlardan kira geliri elde eden oyuncular, böylece yeni konutlar almak için gelir elde edebiliyor. Belirli bir semtteki tüm evleri satın alarak semt sahibi de olabilen oyuncular;  semtlerine okul, hastane, spor sahası, otopark, toplu taşıma durakları gibi yatırımlar yaparak semtteki evlerin satış fiyatlarını ve kira bedellerini arttırabiliyor.

MortgageMania sayesinde Yapı Kredi’nin sunduğu farklı mortgage seçeneklerini öğrenmenin ayrıcalığını yaşayan oyuncular, dilerlerse satın almak istedikleri evleri mortgage ile taksitlendirebiliyor. Kullanıcıların Facebook gibi sosyal medya ağları üzerinden arkadaşlarını oyuna davet ederek ek puan kazanabildikleri MortgageMania’da ödül dönemi sonunda oyunu başarı ile tamamlayan “Emlak Kralları”nı birbirinden güzel hediyeler bekliyor.

Türkiye’nin ilk online mortgage oyunu olan oyun ilk haftalarda yaklaşık 150 bin kişi tarafından ziyaret edilerek 30.000 üye sayısına ulaşmış.

Oyuncuların oyununda 2011 sonuna kadar geçirdikleri süre içinde zar atarak ilerledikleri semtler içerisinde mümkün olduğu kadar çok ev satın almaya çalıştılar. “Satılık” ilanı taşıyan konutlara peşin veya mortgage ile sahip olabilen yarışmacıların yaptıkları konut alışverişleri sırasında toplamda 220.000 adet konut kredisi kullanılmış.  Ayrıca sahip oldukları konutlardan kira toplayan yarışmacılar, bir semtin tamamına satın alarak semt sahibi de olup toplam gelirlerini arttırabiliyor. MortgageMania’da yarışmacılar, Facebook üzerinden 35 bin, e-posta ile 11 bin kişiyi oyuna davet ederek ekstra puan kazanmışlar. Türkiye’nin mortgage ile ilgili ilk web oyunu olan MortgageMania’yı hayata geçiren ise ev sahibi olmanın püf noktalarını eğlendirerek göstermeyi amaçlayan Yapı Kredi.

3 – 31 Ekim 2011 tarihleri arasında en çok konut satın alarak toplam mal varlıklarını en yükseğe taşıyan 5 kişiye Play Station 3, 10 kişiye iPhone 4G 16GB ve 10 kişiye iPod Nano 8GB hediye eden MortgageMania’ya www.mortgagemania.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş