Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Ev Değiş Tokuşu

Ev Değiş Tokuşu

Değişik bir tatil alternatifi olan Ev Değiş Tokuşu sayesinde siz başkasının evinde kalırken başkası da sizin evinizde kalıyor. Ev değiş tokuşu ve konukseverlik değiş tokuşu olarak iki çeşit değiş tokuş yapılabiliyor.

Değiş tokuş yapan kişiler evlerini, dairelerini, apartman katlarını her iki tarafa uygun olan zamanda aralarında takas edebiliyorlar ancak takas edebilecekleri daireyle sınırlı da kalmıyor. Örneğin evinizi 40 metrelik bir yat ile değiştirebilirsiniz. İtalya’da bir çift villalarını Oregon’da yaşayan ve karavan sahibi olan bir çift ile takas edip hayallerindeki Amerika gezisini gerçekleştirdiler. Ayrıca ev değiş tokuşu esnasında çoğu zaman arabalar da değiştiriliyor.

Diğer yandan konukseverlik değiş tokuşlarında insanlar birbirlerini önceden belirlenmiş zaman çerçevesi içinde ağırlıyorlar. Ev değiş tokuşu yapacağınız kişi sizinle birlikte evinizde kalırken sizde daha sonra o kişinin evine misafir oluyorsunuz. Bazı kişiler bu tür takası daha derin dostluklar kurduğu için tercih ediyorlar. Bu sayede gezdiğiniz ülkeyi yerli birinden görme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

Eğer ev değiş tokuşu fikri size yabancı ya da ürkütüyor ise her sene başarıyla gerçekleşen 250.000′den fazla değiş tokuşları düşünmeniz yeterli olacaktır. Ev değiş tokuşları size çok şey kazandırabilir:

  • Yabancı kültürlere çok daha yakın olabiliyorsunuz. Gezdiğiniz yerleri daha çok hissedeceksiniz.
  • Ev değiş tokuşunu yaptığınız kişilerle sağlam arkadaşlıklar kurabilirsiniz.
  • Ev değiş tokuşu süresince seyahatte olsanız bile eviniz sahipsiz kalmayacaktır.
  • Daha hür ve esnek bir tatil geçirme şansına sahip olacaksınız. Yemeklerinizi evde yiyip, istediğiniz saatte girip çıkabileceksiniz.
  • Hiç para ödemeyeceksiniz.
  • Daha çok mahremiyetiniz olacak.

Her değiş tokuş özeldir ve karşılıklı güven ve iyi niyete dayalıdır. Her şeyde olduğu gibi riskler de var tabii ki. Evinizi yabancılara verirken tabi ki önyargılarınız olacaktır. Ya sizin kadar titiz değilseler? DVD’nizi bozmadan çalıştırabilecekler mi? Size bahsettikleri villa yerine baraka ile mı karşılaşacaksınız? İlerdeki bölümlerde göreceğiniz gibi kaygı ve korkularınızı dindirecek önlemler alabilirsiniz. Bir de şunu unutmamak gerekir ki bu riskler karşı taraf için de geçerlidir.

Ev değiş tokuşçular kimlerdir? Ev değiş tokuşçular meslek sahibi kişilerdir. Genellikle üyelerimiz profesör, emekli, iş insanı, işini evden yürüten iş sahibi, doktor, hukukçu ve profesyonel kişilerden oluşuyor. Çoğu iyi eğitimli, maceraperest, güvenilir ve yeni yerler görüp yeni şeyler öğrenme hevesiyle dolup taşan kişiler olacak. Ev değiş tokuşunu bekar, evli ya da aileler kullanıyor.

Ev değiş tokuşu sayesinde tüm dünya size bir tıklık mesafede olacak. Bu sayede hiç aklınıza gelmeyecek tatil alternatifleri göreceksiniz. Dağ, deniz ya da kültür gezileri mi ilginizi çekiyor? New York, Paris ya da Hong Kong’da yaşamayı mı düşlüyorsunuz? Her şey Evdegistokusu.com sitesiyle mümkün olacaktır. İster seyahati seven emekli biri olsun, stresten uzak bir tatil isteyen çocuklu bir aile ya da otel konaklamasına alternatif arayan bir iş adamı olsun Ev değiş tokuşu size en güzel seçeneği en uygun fiyatta sunacaktır.

İlk önce gezmek istediğiniz yerlerin bir listesini yapın. Sonra gitmek istediğiniz tarihleri ve kalış sürenizi belirleyin. Son olarak da sitemizdeki ülkelere girin ve karşınıza çıkacak binlerce tekliften seçiminizi yapın ve mail yoluyla yazışmaya başlayın. Hiç aklınızda olmayan yerlere de göz attın. Kendinizi ne kadar serbest bırakırsanız karşınıza hayal bile edemeyeceğiniz yeni ufuklar çıkacaktır.  Bir değiş tokuşun gerçekleşmesi için zaman gerekir, erkenden davranmanız isabetli olur. Başarılı bir takas için yazışmalara 4 ya da 6 ay önceden başlamanızı tavsiye ederiz.

Ev değiş tokuşu konsepti uzun yıllara dayanıyor. Geçmişte takaslar kulaktan kulağa ya da basılı kataloglarla yapılırdı. Artık Evdegistokusu.com sitesi sayesinde evler size sadece ekran uzaklığında. Seyahat etmek için ev değiş tokuşunu kullananların sayısı her sene gözle görülür bir şekilde artmaktadır. Sizde neden denemeyesiniz? Hemen Evdegistokusu.com’u tıklayın ve bir göz attın. Yepyeni bir dünya keşfedeceğiniz kesin.

Siteyi incelemek isteyenler buradan ulaşabilir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Ev Değiş Tokuşu, 4.0 out of 10 based on 5 ratings

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş