Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ETMK Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu

1988 yılında Ankara’da kurulan Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) derneği, Türkiye’de endüstriyel tasarım alanında çalışmalar yapan tek mesleki örgüttür. 80’li yılların ortalarında bir grup endüstriyel tasarımcı tarafından kurulan ETMK’nın bugün yurtiçinde ve yurtdışında toplam 300 üyesi vardır; derneğin İstanbul Şubesi 1998 yılında açılmıştır.

ETMK’nın temel hedefi, endüstri ürünleri tasarımı mesleğini topluma tanıtmak, tasarımcıların hak ve yetkilerini oluşturmak ve korumak, meslektaşlar arasında iletişim ve dayanışmayı güçlendirmek, topluma tasarlanmış nitelikli ürünler sunulmasını sağlamak amacıyla ilgili kuruluşlarla üretici ve tüketici düzeyinde çalışmalar yapmaktır.

ETMK, bugüne kadar açtığı sergiler, düzenlediği ve desteklediği yarışmalar, yayımladığı kitap ve kataloglar, gerçekleştirdiği panel ve eğitim çalışmalarıyla endüstriyel tasarımı  meslektaşlar, üreticiler ve kullanıcılar açısından ortak platformlarda ele almayı amaçlamaktadır. Toplumun çeşitli kesimlerine ve endüstriye ulaşarak, endüstriyel tasarımın yerel ve küresel pazardaki artan önemini göstermek, Türk tasarımcıların birikimini ve katkılarını paylaşmak ETMK’nın başlıca hedefleridir. Bu hedeflere ulaşma yönünde ETMK her yıl bir çok etkinlik gerçekleştirmekte ve çalışmalarını belgelemektedir.

Resmi internet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ETMK Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş