YARIŞMALAR

Afiş Yarışmaları

Logo Yarışmaları

İllüstrasyon Yarışmaları

Ambalaj Yarışmaları

Tişört Yarışmaları

Fotoğraf Yarışmaları

Slogan Yarışmaları

Karikatür Yarışmaları

Kısa Film Yarışmaları

Endüstriyel Yarışmalar

Mimari Yarışmalar

Fikir Yarışmaları

TASARIMLAR

Tişört Tasarımları

Sıradışı Fotoğraflar

Proje Örnekleri

Kısa Filmler

Endüstriyel Tasarım

Mimari Tasarımlar

Afiş Poster Örnekleri

Logo Tasarımları

İllüstrasyon Örnekleri

Ambalaj Tasarımları

Hareketli Grafikler

Web Tasarımları

DERNEKLER, ODALAR, VAKIFLAR

Sektörün Önemli Dernekleri

 

Tasarım, reklam ve pazarlama üzerine sektörün otorite kuruluşları.

 

RYD - REKLAM YATATICILARI DERNEĞİ

1989 Yılında kurulan Reklam Yazarları Derneği Yaşar Egemen Berköz, Batu İşmen, Vural Sözer, İsmail Güven Turan, Oğuzhan Akay, Raşit Çavaş, Işıl Işın, Doğan Yarıcı, 1989-1991 yılları arasında RYD’nin ilk yönetim kurulunda Figen İsbir’in kurucu başkanlığında görev aldılar.

Genel Ağ Sayfası : http://www.ryd.org.tr

 

RVD - REKLAMVERENLER DERNEĞİ

29 Temmuz 1992 Yılında 7 Kişi tarafından kuruldu. Misyonları, Türkiye’de reklamın önemini, etkinliğini, verimliliğini, bilincini anlatmak ve artırmak, reklamla ilgili tüm süreçlerde reklamverenlerin haklarını korumak.

Genel Ağ Sayfası : http://www.rvd.org.tr

 

RİAK - RADYO İZLEME ARAŞTIRMA KURUMU

Reklamcılar Derneği, Reklamverenler Derneği, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği, medya planlama ve satın alma şirketleri, radyo ajansları ve radyo yayın kuruluşlarının temsilcilerinden oluşmakta. Hedefleri, reklam mecrası olarak radyonun etkinliğini arttırmak ve etki alanını geliştirmektir.

Genel Ağ Sayfası : http://www.riak.org.tr

 

RÖK - REKLAM ÖZDENEDİM KURULU

Reklamverenler Derneği ve Reklamcılar Derneği üyeleri ile reklam mecralarının, dürüst olmayan reklamlara karşı oluşturdukları Reklam Özdenetim Kurulu, 1994 yılından beri Uluslararası Reklam Uygulama Esasları’na aykırı buldukları reklamların düzeltilmesini ya da yayınlanmamasını reklamvereninden talep etmekte.

Genel Ağ Sayfası : http://www.rok.org.tr

 

RV - REKLAMCILIK VAKFI

1989 Yılında kurulan Reklam Yazarları Derneği Yaşar Egemen Berköz, Batu İşmen, Vural Sözer, İsmail Güven Turan, Oğuzhan Akay, Raşit Çavaş, Işıl Işın, Doğan Yarıcı, 1989-1991 yılları arasında RYD’nin ilk yönetim kurulunda Figen İsbir’in kurucu başkanlığında görev aldılar.

Genel Ağ Sayfası : http://www.rv.org.tr

 

RD - REKLAMCILAR DERNEĞİ

Dernek 1984 yılında Eli Y.Acıman, Affan Başak, Nazar Büyüm, Attila Öğüd, Muammer Öztat, Zühtü Sezer, Halit Talayer ve İzmir Tolga eşliğinde kurulan derneğin başkanlığını 2014 yılı itibariyle Alper Üner yürütmekte. Derneğin kurumsal amacı ise, Türkiye’de reklamcılık mesleğinin ve reklam ajanslarının gelişerek ve güçlenerek devamını sağlamak.

Genel Ağ Sayfası : http://www.rd.org.tr

 

RATEM - RADYO TELEVİZYON YAYINCILARI MESLEK BİRLİĞİ

Radyo televizyon yayıncılığının sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndan kaynaklanan hakların takibi ve korunması amacıyla 2001 yılında kuruldu.

Genel Ağ Sayfası : http://www.ratem.org

 

GMK - GRAFİKERLER MESLEK KURULUŞU

1978 yılında grafik tasarımın gelişmesi, tasarımcıların bir araya gelmesi ve haklarının korunması amacıyla kuruldu. Kuruluşundan bu yana gerçekleştirdikleri etkinliklerle tasarımcıları sanayicilerle buluşturmaya devam ediyor.

Genel Ağ Sayfası : http://www.gmk.org.tr

 

ETMK - ENDÜSTRİYEL TASARIMCILAR MESLEK KURULUŞU

1988 yılında Ankara’da kurulan dernek, Türkiye’de endüstriyel tasarım alanında çalışmalar yapan tek mesleki örgüt olup  temel hedefleri, endüstri ürünleri tasarımı mesleğini topluma tanıtmak ve topluma tasarlanmış nitelikli ürünler sunulmasını sağlamak amacıyla üretici ve tüketici düzeyinde çalışmalar yapmak.

Genel Ağ Sayfası : http://www.etmk.org.tr

 

ARD - ANKARA REKLAMCILAR DERNEĞİ

1988 yılında, Erdoğan Karakurt, A. Fazilet Çapan, A. Arsan Aktaç, Sabri Gökbulut, Doğan Aktaş, Kemal Doğan, Murat Yegül ve Raif Cevdet Başaran tarafından kurulan derneğin amacı reklam ajanslarının ve reklamcılığın sorunlarını araştırmak ve bu doğrultuda belirlenen çözüm yollarını hayata geçirmek.

Genel Ağ Sayfası : http://www.ard.org.tr

 

ARED - AÇIK HAVA REKLAMCILARI DERNEĞİ

Dernek 2000 yılında İstanbul'da kuruldu. Amaçları, açıkhava reklam sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerini bir çatı altında toplamak, açıkhava reklam sektörünü özel ve resmi kurum ve kuruluşlarda temsil etmek.

Genel Ağ Sayfası : http://www.ared.org.tr

ULUSAL HABER GRAFİK© GAZETESİ'NİN RESMİ GENEL AĞ SAYFASIDIR

ANA SAYFA | HAKKIMIZDA | ÜYE OL | İLETİŞİM