Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Biraz memnun biraz isyankar, modaya gönlünü kaptırmış…

Aslında küçüklükten beri devam eden bir ilgim var modaya karşı ama 4-5 yıldır çok yoğun, ve artık bir yerden başladım. Blog yazıyorum, kendi kıyafetlerimi modifiye ediyorum, profesyonel olmasa da modellik yapıyor, tasarımcılarla, modellerle röportajlar yapıyorum.

Kim? Dilay Kemer

Ne? Çok farklı ruh hallerine sahip, biraz memnun biraz isyankar, modaya gönlünü kaptırmış, istediği hayata ulaşmak için çabalayan biri.

Ne Yapar? Öğrenci, part-time model, moda muhabiri, blogger.

Nerede? Yeditepe Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler son sınıf. Outletim.com’da modellik, Modazon.com’da moda muhabiri.

Nasıl? Okuldan nefret ede ede, diğer işleri severek, isteyerek.

Dilay Kemer kim ki?

Antalyalı, siyaset okuyan ama bu durumdan hiç memnun olmayan, modayla ilgilenen, modellik, moda muhabirliği, blogger’lık yapan, uzaktan soğuk yakından canayakın olan, klişeleri yıkmaya gönüllü, 22 yaşında bir kız.

Blog tutmaya olan ilgisi ne zaman ve nasıl başladı? Letsgetitstyle-d nasıl ortaya çıktı?

1,5 yıl önce başladı. Erasmus yaparken benden başka canı sıkılan ve kendini internete adayan bir kişi daha olmamıştır herhalde. Moda sitelerini gezerken yabancı blogger’ları keşfettim. Derken Türkiye’de bir kaç kişinin buna başladığını gördüm. Kendi dolabıma baktım, bir de fotografçı bulursam neden olmasın dedim ve başladım. İlk postları bir arkadaşımla beraber yaptık. Daha doğrusu ben kombin yaptım, poz verdim o da fotoğrafladı. Sonra izleyici sayısı artmaya başladı. Bu durum da beni daha fazlası için isteklendirdi ve şimdi bir yılı geçti. Çok sık güncelleyemiyorum ama o da benim titizliğimden kaynaklanıyor. İçime sinmediği için koymadığım çekimler oldu.

Peki, Moda blogger’ı olmak hangi sebeplerle çok eğlencelidir? Ona neler kazandırıyor?

Son zamanlarda eğlenceli olmaya başladı çünkü talep arttı, insanlar farkedip dergilere, gazetelere haber yapmaya başladılar. Açılışlara, defilelere çağırmaya başladılar. Ben blog aracılığıyla ve tanıdığım insanlar sayesinde outletim’de modelliğe başladım. Aynı şekilde modazon’da muhabirliğe de blog sayesinde başladım. Blogger’lıktan ilerleyip, moda sektöründe iyi işler çıkarmış bir çok örnek var. Özellikle yurtdışında. Böyle giderse bize de hayallerimiz için bir kapı açabilir, ve belki bir meslek kazandırabilir. Çünkü portfolio görevi görüyor kısmen.

Letsgetitstyle-d ile 2010 Blog ödüllerine de katılmış. Nasıl bir sonuç bekliyor?

Açıkçası gecen yıl blogu yeni açmamın heycanıyla başvurmuştum sonra bir sonuç çıkmadı. Bu sene tekrar mail geldi, öyle olunca tekrar katıldım ama bir beklentim yok. Oylamalı şeylere karşıyım aslında. Yetkili bir merci olup sadece o seçse tamam ama halk oylamasına açık şeyleri sevmiyorum. Başvurdum bir daha da girmedim siteye ne olmuş diye. Benetton yarışmasından da aynı sebepten soğumuştum. Sahte profiller, oy dilenmeler falan bana göre değil. Ben biraz kabuğuma çekilip biri gelsin beni bulsun istiyorum ve bu konuda biraz hatalıyım sanırım.

Tüm bu aksiyonlara İstanbul’da mı devam etmek istiyor? Yakın gelecek için neler öngörüyor?

Gönül ister yurtdışında. Newyork’ta, Londra’da güzel yerlerde stilistlik yapayım ancak şu an için hayal gibi duruyor. Bir ay sonra okuldan mezun olacağım ve bir süre İstanbul’da kalıp deneyim kazanmaya çalışacağım. Eğer kendimi yeterli hissedersem yurtdışındaki yerlere başvurmayı düşünüyorum. Belki bir dergiye girerim ya da belki bu sefer de moda okumaya başlarım.

Son olarak, henüz kimsenin bilmediği bir gelişme ya da proje var mı?

Evet! Benetton’ın yarışması saçmaydı dedim ama bana bir katkısı oldu. O da, Badem grubunun bana ulaşması ve klipte oynamamı teklif etmesi oldu. Geçen hafta çekim yapıldı, sanıyorum önümüzdeki hafta yayınlanır. Benim için heyecan verici bir deneyim oldu. Merakla sonucu bekliyorum. Yeni tekliflere de açığım. Onun dışında okuldan kafam rahatlayınca blog için yapmak istediklerim var ama çok havada şu an. Onu da takip edenler zamanla görecek artık.

letsgetitstyle-d.blogspot.com
formspring.me/dlykmr

KAYNAK

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş