Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ARD Ankara Reklamcılar Derneği

1988 yılında, Erdoğan Karakurt, A. Fazilet Çapan, A. Arsan Aktaç, Sabri Gökbulut, Doğan Aktaş, Kemal Doğan, Murat Yegül ve Raif Cevdet Başaran tarafından kurulan Ankara Reklamcılar Derneği, bugün 34 ajansın temsil edildiği bir meslek çatısıdır.

Ankara Reklamcılar Derneği, reklam ajanslarının ve reklamcılığın sorunlarını araştırmak ve bu doğrultuda belirlenen çözüm yollarını hayata geçirmeyi amaçlamaktadır. Reklamcılık mesleğinin gelişmesine ve üyeler arasında bilgi, deneyim ve düşünce değişimine olanak sağlamayı, aynı zamanda reklam ilke ve standartlarının geliştirilip uygulanmasını gözeten Ankara Reklamcılar Derneği, kurulduğu günden bugüne misyonu yönünde bir çok etkinlikler düzenlemiştir.

Türkiye’de diğer illerde bulunan reklam dernekleriyle birlikte (İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa), 1998 yılında işlev, ilke ve misyon adı altında bir deklerasyona imza atmıştır. Aynı yönde güç birliği yapan diğer derneklerle birlikte Türkiye’de reklam yatırımının %80′inden fazlasını gerçekleştiren Ankara Reklamcılar Derneği, 1999 yılında Reklamcılık Vakfı’nın üyesi olmuştur.

Resmi internet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş