Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

12500 TL Ödüllü, 51. Troia Festivali Afiş Yarışması

Çanakkale Belediyesi, Uluslararası Troia Festivali’nin 51. yılını temsil edecek afiş için yarışma sürecini başlattı.

Çanakkale Belediyesi tarafından Grafikerler Meslek Kuruluşu (GMK), Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü ve Troia Tübingen Vakfı ortaklığı ile gerçekleştirilen yarışma, Grafikerler Meslek Kuruluşu üyelerine, grafik tasarım, görsel iletişim tasarım öğrencilerine ve mezunlarına açık olup, konusu ise şu şekilde belirlenmiştir.

“Çanakkale’yi anlatan, taşıyan “Barış”, kent insanının da en büyük özelliğini yansıtan değerdir. Barış, çağdaşlık, özgürlük, içselleştirme gibi değerlerle kent bütünleşmiştir. Tarihte farklı kültürlerin insanları savaş döneminde bile insani değerlerini koruyarak yaşayabilmeyi başarmışlardır. Çanakkale’nin kent bilinci evrensel değerler doğrultusunda oluşmuş, “Barışın Kenti” coşkusuyla dünya üzerinde saygınlığını sağlamaktadır. Tarihi, doğası, kültürüyle, sahip olduğu değerlerle dünya üzerinde önemli yere sahip Çanakkale’yi dünya özellikle Troia üzerinden tanımaktadır. Uluslararası Troia Festivali afişinde “Barışın Kenti” temasının Troia ile bütünleştirilmesi katılımcılardan beklenmektedir.”

Son başvurusunu 30 Mayıs 2014′te alacak olan yarışmaya sunulması planlanan tasarımlar, şartnamede yazan koşullar doğrultusunda Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sanat Birimi’ne imza karşılığı elden ve kargo yoluyla teslim edilecektir.

Ödüller

Birincilik Ödülü: 7.500 TL.
Mansiyon: 2.500 TL.
Mansiyon: 2.500 TL.

Yarışmaya katılmak ve detaylı bilgi almak için bu adrese başvurabilirsiniz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bu Haberi Sende Yayınla

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş